Opdateret 7. marts 2014

U 9/11 begynder single

A rækken

 

 

 

Pulje 1

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Mikkel Kruse

1-2

1

 

2

Karl Jessen

3-4

1a

 

3

Gustav Erbon

1-3

17

 

4

Romeo

2-3

33

 

 

 

1-4

28

 

 

 

2-4

12

 

Pulje 2

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Frida Konnerup

1-2

2

 

2

Jonas

3-4

3

 

3

Anna Erbon

1-3

18

 

4

Silke Frandsen

2-3

34

 

 

 

1-4

35

 

 

 

2-4

19

 

Pulje 3

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Gustav Knudsen

1-2

4

 

2

Lucas Iversen

3-4

5

 

3

Astrid Askov

1-3

2

 

4

Nicolai Willum

2-3

36

 

 

 

1-4

37

 

 

 

2-4

21

 

 

 

 

 

 

Vinder pulje 1 mod vinder pulje 2

 

50A

 

Finale vinder pulje 3 mod vinder pulje 1 mod 2

227

U 9/11 begynder double

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Frida/Karl

1-2

21

 

2

Nicolai/Gustav K

2-3

210

 

3

Lucas/Jonas

1-3

219

 

U 13 A herresingle

 

 

 

Pulje 1

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Emil

1-2

6

 

2

Victor

2-3

22

 

3

Thor

1-3

38

 

Pulje 2

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

 

 

1-2

7

 

1

Wiliam

3-4

8

 

2

Oscar

1-3

23

 

3

Milton

2-3

39

 

4

Lasse

1-4

4

 

 

 

2-4

24

 

Finale

Kamp nr. Resultat

 

 

 

Vinder pulje 1 mod vinder pulje 2

228

 

U 11/13 A damesingle

 

 

 

Pulje 1

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Katrine

1-2

9

 

2

Signe

2-3

25

 

3

Alberte

1-3

41

 

Pulje 2

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Ida

1-2

1

 

2

Molly

2-3

26

 

3

Emma

1-3

42

 

Pulje 3

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

 

 

1-2

11

 

1

Frederike

2-3

27

 

2

Sofie

1-3

43

 

3

Nikita

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finale pulje

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

Vinder 1

1-2

22

 

vinder 2

2-3

211

 

Vinder 3

1-3

220

 

U13 B single fælles

 

 

 

Pulje 1

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Casper

1-2

13

 

2

Marie Raagaard

2-3

29

 

3

Anna Sofie

1-3

47

 

Pulje 2

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Julie T

1-2

14

 

2

Nicoline

2-3

3

 

3

Salma

1-3

48

 

Pulje 3

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Sinead

1-2

15

 

2

Cecilie H N

3-4

16

 

3

Ida Marie

1-3

31

 

4

Maria Henriksen

2-3

49

 

 

 

1-4

50

 

 

 

2-4

32

 

Finale pulje

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

Vinder 1

1-2

203

 

vinder 2

2-3

212

 

Vinder 3

1-3

229

 

U13A herredouble

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Thor/Lasse

1-2

204

 

2

Emil/Milton

3-4

205

 

3

Oscar/Victor

1-3

213

 

4

William/Sofie Olsen

2-3

221

 

 

 

1-4

222

 

 

 

2-4

214

 

U13A damedouble

1 Sofie/Ida

2 Signe/Katrine

3 ? /Emma

4 Frederikke/Alberte

5 Nikita/Molly

 

Kamp nr.

Resultat

 

 

 

1-2

206

 

4-5

207

 

1-3

215

 

2-5

216

 

1-4

223

 

3-4

230

 

1-5

231

 

2-3

224

 

2-4

240

 

3-5

241

 

2-4

252

 

U13B double fælles

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Casper/Marie R

1-2

208

 

2

Anna Sofie/Salma

4-5

209

 

3

Julie T/Nikoline

1-3

217

 

4

Sinead/Ida Marie

2-5

218

 

5

Cecillie/Maria H

1-4

225

 

 

 

3-4

242

 

 

 

1-5

243

 

 

 

2-3

226

 

 

 

2-4

253

 

 

 

3-5

254

 

U 15 herresingle A

Pulje 1

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Emil Otzen

1-2

51

 

2

Sigurd Bovin

3-4

52

 

3

Andreas Vang

1-3

61

 

4

Anton Pinstrup

2-3

72

 

 

 

1-4

73

 

 

 

2-4

62

 

Pulje 2

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Frederik Sinkjær

1-2

55

 

2

Holger Hansen-Nord

4-5

56

 

3

Mikkel Ehlern Andersen

1-3

63

 

4

Emil Hougaard

2-5

64

 

5

Nima Hashemi

1-4

74

 

 

 

3-4

86

 

 

 

1-5

87

 

 

 

2-3

75

 

 

 

2-4

94

 

 

 

3-5

95

 

Finalekamp

Kamp nr Resultat

 

 

 

Vinder af pulje 1 mod vinder af pulje 2

232

 

U 15 B herredouble

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Emil Otzen/Nima Hashemi

1-2

233

 

2

Sigurd Bovin/Mikkel E Andersen

2-3

244

 

3

Frederik Sinkjær/Andreas Vang

1-3

255

 

U 15/17 A damesingle

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Marie Vom Braucke

1-2

57

 

2

Katrine Nordahl

3-4

58

 

3

Katrine Eriksen

1-3

65

 

4

Martine Uldahl

2-3

78

 

 

 

1-4

79

 

 

 

2-4

66

 

U 17 A herresingle finale

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Frederik Raagaard

1-2

88

 

2

Carl-Emil Markussen

 

 

 

U 15/17 A herredouble

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Anton Pinstrup/Emil Hougaard

1-2

245

 

2

Carl-Emil M./Holger H-N

2-3

256

 

3

Frederik R/Emil Otzen

1-3

266

 

U 15/17 A damedouble finale

 

 

 

Kamp nr. Resultat

1

Katrine E/Katrine N

 

 

 

2

Marie V B/ Martine U

1-2

234

 

U 15/17 A mix

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Martine/Carl-Emil

1-2

101

 

2

Marie V B/Emil Hougaard

3-4

102

 

3

Katrine N/Holger

1-3

261

 

4

Katrine E/Anton

2-3

271

 

 

 

1-4

272

 

 

 

2-4

262

 

A-Række Herresingle

Pulje 1

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Peter Bergenser

1-2

89

 

2

Thorbjørn Lundholm Dahl

2-3

80

 

3

Morten Hestbæk

1-3

96

 

Pulje 2

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Lars Dam Raaby

1-2

81

 

2

Magnus Hamann Andreasen

2-3

90

 

3

Rasmus Otzen

1-3

97

 

Finalekamp

 

Kamp nr

Resultat

 

 

 

 

Vinder af pulje 1 mod vinder af pulje 2

 

279

 

A-Række single

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Marianne Eriksen

1-2

44

 

2

Sarah Bendtsen

3-4

53

 

3

Christina Berg

1-3

71

 

4

Matilda Nielsen

2-3

85

 

 

 

1-4

100A

 

 

 

2-4

100B

 

A-Række Damedouble

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Marianne Eriksen / Christina Berg

1-2

236

 

2

Sarah Bendtsen / Linnea Wantzin

3-4

237

 

3

Dorte Kwasniak / Kirsten Overgaard

1-3

257

 

4

Tine Hjelm / Maria Tofte

2-3

267

 

 

 

1-4

268

 

 

 

2-4

258

 

A-Række Herredouble

Pulje 1

 

 

Kamp nr.

Resultat

 

 

 

 

 

1

Rene Schaufuss / Michael Anderse

1-2

238

 

2

Lasse Sørensen / Jørgen Knudsen

4-5

239

 

3

Peter Bergenser / Lars Dam Raaby

1-3

250

 

4

Thorbjørn Lundholm Dahl / Morten

2-5

251

 

5

Rasmus Otzen / Magnus Hamann A

1-4

259

 

 

 

3-4

269

 

 

 

1-5

270

 

 

 

2-3

260

 

 

 

2-4

276

 

 

 

3-5

277

 

A-Række Mixdouble

 

 

 

Pulje 1

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Tine Hjelm / Michael Andersen

1-2

82

 

2

Matilda Nielsen / Lars Dam Raaby

2-3

103

 

3

Sarah Bendtsen / Magnus H. Andre

1-3

104

 

Pulje 2

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Janne Schmidt / Martin Strange

1-2

83

 

2

Dorte Kwasniak / Peter Bergenser

2-3

91

 

3

Marianne Eriksen / Søren Bendtsen

1-3

98

 

Finalekamp

 

Kamp nr

Resultat

 

 

 

 

Vinder af pulje 1 mod vinder af pulje 2

 

275

 

B-Række Herresingle

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Søren Bendtsen

1-2

84

 

2

Thomas Jakobsen

2-3

92

 

3

Malte Hartvith

1-3

99

 

B-Række Damedouble

 

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Marianne Madsen / Gunvor Hjardin

1-2

254A

 

2

Stine KroghJanne Haugland / Vibek

2-3

247

 

3

Lene Grøndahl / Birgitte Haugaard

1-3

263

 

B-Række Herredouble

 

 

 

Pulje 1

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Steven Bendtsen / Søren Bendtsen

1-2

248

 

2

Henrik Groth Nielsen / Thomas Lau

2-3

264

 

3

Martin Montell / Svend Rytter

1-3

273

 

Pulje 2

 

 

Kamp nr. Resultat

 

 

 

 

 

1

Johan Hakmann / Kim Andersen

1-2

249

 

2

Thomas Jakobsen / Claus Larsen

2-3

265

 

3

Niels Heinrich / Michael Brun

1-3

274

 

Finalekamp

 

Kamp nr

Resultat

 

 

 

 

Vinder af pulje 1 mod vinder af pulje 2

 

278

 

B-Række Mixdouble

 

 

 

 

 

 

Kamp nr.

Resultat

 

 

 

 

 

1

Kirsten Overgaard / Martin Montell

1-2

59

 

2

Christina Berg / Michael Brun

3-4

60

 

3

Trine Hartelius / Kim Andersen

1-3

76

 

4

Karen Bonde Pedersen / Ernst Niel

2-3

93

 

 

 

1-4

100

 

 

 

2-4

77

 

C-Række Mixdouble

 

 

 

Kamp nr.

Resultat

 

 

 

 

 

1

Linnea Wantzin / Malte Hartvith

1-2

45

 

2

Stine Krogh / Thomas Jakobsen

3-4

46

 

 

 

1-3

105

 

3

Birgitte Haugaard / Johan Hakmann

2-3

70

 

4

Marianne Madsen / Jørn Jensen

1-4

54

 

 

 

2-4

235

 

 

 

 

 

 

 

ZIP Stat
Flere...